EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi zemin kaplamaları yapı sektöründe çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Zemin kaplaması olarak kullanılmasının en temel amacı fiziksel ve kimyasal oluşumların beton yüzeyler üzerindeki olumsuz etkilerini gidermektir. Epoksi esaslı döşeme kaplamaları uygulanmış olan alanlarda betonarme betonuna kıyasla çok üstün performansa sahip kesintisiz bir yüzey elde edilebilmektedir.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMALARININ ÖZELLİKLERİ

Döşeme ile güçlü bir bağ oluşturur.

Kimyasal maddelerin olumsuz etkilerine karşı mükemmel bir direnç gösterir.

Sıvı maddelerin döşemeye vereceği zararlara karşı en kesin çözümü sağlar.

Basınca dayanıklı, esnek ve aşınma direnci yüksektir.

Temizlenmesi kolaydır, hijyenik yüzeyler oluşturur.

Çatlamaya karşı dirençlidir.

Hızlı uygulanabilir.

Çok çabuk kürlenme sağlar.

Uygulandığı mekanlara stetik görünüm sağlar.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Tip 1 – Döşeme Emprenyesi (Sealer): Maksimum 150 μm kalınlığında 2 kat uygulanır, solvent ya da su esaslıdır.

Tip 2 – Döşeme Boyası: Kuru film kalınlığı her bir kat için en fazla 100 μm kalınlığında olacak şekilde 2 kat uygulanır, genel olarak solvent içermez ya da su esaslıdır.

Tip 3 – Yüksek Dayanımlı Zemin Kaplaması: Maksimum kalınlık 300-1000 μm olacak şekilde 2 ya da daha çok kat olarak uygulanır, genel olarak solvent içermez.

Tip 4 – Çok Katlı Zemin Kaplaması : Kalınlığın 2 mm ya da daha fazla olacak şekilde, birden fazla sayıda katmandan oluşan döşeme kaplaması ya da agrega ile yüzeyi pürüzlendirilmiş dökme esaslı döşeme kaplamadır. Sandviç sistemler olarak da bilinmektedir.

Tip 5 – Dökme Esaslı Zemin Kaplamaları: 2-3 mm arası kalınlıklarda uygulanır. Genellikle kendinden düzlenen (self smoothing) ya da kendinden seviyelenen (self levelling) olarak adlandırılan ve düzgün yüzeylere sahip döşemelerdir.

Tip 6 – Perdahlanmış Döşeme: 4 mm kalınlığın üzerinde uygulanan, mala ile fazla dolgulu olarak uygulanan sistemlerdir, yüzeye son kat olarak bir emprenye (sealer) ile birlikte kullanılır.

Tip 7 – Ağır Hizmet Dökme Esaslı : 4 ila 6 mm kalınlıklarda uygulanan ve düzgün bir yüzeye sahip agrega dolgululardır.

Tip 8 – Ağır Hizmet Perdahlı Döşeme: Mala ile uygulanan, agrega dolgulu sistemlerdir, en az 6 mm veya daha büyük kalınlıklarda ve kesinlikle su geçirmez nitelikte yapılmaktadır.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

Genel olarak ıslak vakumlu mekanik sıyırıcı en uygun uygulamadır. Bez ve kova ile yıkama önerilmez. Hijyen koşullarının çok önem taşıdığı koşullarda bakterisit solüsyonu kullanılabilir ve 60- 80ºC sıcaklıklarda buharlı temizleme önerilir. Aşındırıcı kimyasal maddelerin dökülmesinin söz konusu olduğu okullarda, yüzeyin en kısa süre içinde temizlenmesi gerekir.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Epoksi zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Epoksi zemin kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0536 389 12 55 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.